Галузь знань: 07 Управління та адміністрування

Спеціальність: 071 Облік і оподаткування

Рівень вищої освіти: бакалавр

Тривалість навчання: 3 роки 10 місяців

Форма навчання: денна, заочна

Фінансування: бюджет, контракт

Загальновідомо, що бухгалтерський облік є мовою бізнесу у всьому світі та його мистецтвом.

Облік забезпечує достовірною, об’єктивною, доречною та суттєвою інформацією про фінансовий стан і наслідки діяльності підприємства всіх користувачів: власників та керівників, акціонерів, інвесторів, органи державного управління та фіскального контролю тощо.

Культура та етика ділової бізнес-спільноти передбачає повагу до інституту держави і культура оподаткування є її невід’ємною складовою, що набуває особливого сенсу на шляху до євроінтеграції.

Професія бухгалтера вимагає надзвичайного таланту і терпіння. Але тим, хто її опанував, дається особливий дар бачити за цифрами складний світ економіки у її взаємозв’язках і гармонії. До цих слів сьогодні вочевидь міг би приєднатись керівник кожного успішного підприємства. Адже важко переоцінити роль, яку відіграють працівники обліково-аналітичного відділу, задовольняючи інформаційні потреби на всіх рівнях управління, забезпечуючи можливість прийняття адекватних управлінських рішень у мінливому ринковому середовищі, процвітання своєї бізнес-структури і, водночас, порядні, відкриті, етичні взаємовідносини з фіскальними наглядовими структурами, повнокровне формування дохідної частини бюджетів всіх рівнів.

До податківця, окрім високопрофесійних вимог, висуваються ще й певні етичні вимоги. Етика працівника державних податкових органів тісно пов’язана з філософією, правом, що в достатньому обсязі вивчають студенти спеціальності «Облік і оподаткування» протягом навчання на початковому рівні підготовки.

В процесі навчання студенти засвоюють наступні дисципліни циклу професійної підготовки: фінансовий облік; економічний аналіз; оподаткування; аудит за міжнародними стандартами (теорія та методика аудиторських перевірок); управлінський облік; облік у банках; облік і звітність у бюджетних установах; інформаційні системи і технології в обліку та оподаткуванні.

В учбовому процесі активно використовується ситуаційне навчання студентів. Навчальним планом спеціальності передбачено імітаційну й виробничу практики. Імітаційна практика дозволяє здійснити перехід від теорії до практики в умовах штучного середовища. Виробнича практика проводиться на реальних підприємствах, бухгалтерських фірмах, в органах державного контролю. Подібні знання та навички випускників даної спеціальності дозволяють їм претендувати на престижну роботу у серйозних організаціях. 

Кафедра підтримує тісні ділові зв’язки з підприємствами регіону, органами державного фіскального контролю та статистики.

Визначною рисою підготовки фахівців зі спеціальності «Облік і оподаткування» на кафедрі статистики, обліку та аудиту у ХНУ імені В. Н. Каразіна є те, що випускники кафедри мають всебічні знання і навички правильного сприйняття і практичного використання облікової та статистичної інформації, формулювання кваліфікованих висновків і порядкування обґрунтованих прогнозів. Знання економіста зі спеціальності «Облік і оподаткування» необхідні в області обліку, оподаткування, аудиту, державного контролю, менеджменту, маркетингу на всіх організаційних рівнях, у системі фінансів і банків, управлінських структурах тощо.